Çim Biçme Makineleri
- Yeşil alanlarınız için biçilmiş kaftan

Honda HRG 465 C3 PDE

GCV 135 – 4,5 HP Honda Motor, İtmeli Tip, 46 cm kesim genişliği, Sessiz çalışma

Honda çift bıçaklı çim biçme sisteminin tek üreticisidir. Honda’nın MicroCut® çift bıçakları çim biçmede en üst düzey performansı sağlamaktadırlar.

Çift bıçaklı sistemin üstünlükleri:

Çift bıçak çimeni daha iyi “ısırır” ve küçük parçacıklar halinde keser. Üstteki bıçak önden giderek çimin büyük bir kısmını keser, bundan sonra alttaki bıçak daha küçük bir parça keser. Kesilen ot çim parçacıkları muhafaza içinde savrulurken bıçaklar tarafından daha da küçük kırpıntılar haline getirilirler.

Bunun sonucu olarak: Daha güzel görünen bahçeler

Çift bıçak sisteminde çimler pürüzsüz ve düzgün bir yüzey halinde kesilir. Bıçaklar bizim çim biçme makinelerimiz için özel olarak , ileri mühendislik teknikleri kullanılarak çimin her yaprağını kaldıracak ve mükemmel kesecek şekilde dizayn edilmişlerdir.

• Daha iyi parçalama performansı

Çift bıçaklar çimleri daha küçük parçacıklar halinde keser, böylelikle kümelenmeler oluşmaz ve çim daha güzel gözükür. Küçük parçacıklar daha çabuk çürüyeceğinden bu gübreleme etkisi sayesinden çimler daha iyi beslenir ve hep yeşil kalır.

• Daha iyi depolama performansı

Daha küçük parçacıklar halinde kesilen çimler sepetin daha çok çim almasını sağladıklarından sepet boşaltma ihtiyacı azalır ve zamandan ve emekten tasarruf edilir.

Hız kontrollu hidrostatik şanzıman

Honda'ya özel hız kontrol (Cruise Control) sistemli hidrostatik şanzıman sayesinden ilerleme hızı kolayca ayarlanabilir ve değiştirilebilir. İlerleme hızını kullanımınıza en uygun düşecek şekilde 0 ilâ 6,5 km/h arasında değiştirebilirsiniz. Videoda filmimizi seyredin !

Hız kontrolu (Cruise Control) ile ilerleme hızınızı 0 ilâ 6,5 km/h arasında değiştirebilir, çalışma şartlarına göre kademeli olarak ayarlayabilirsiniz.

• Hızınızı istediğiniz gibi çabucak ayarlayın

Hız kontrolu (Cruise Control) çim biçme makinesinin ilerleme hızını hassas bir şekilde kontrol etmenizi sağlar. Hızınızı değiştirmek istediğinizde gidondaki turuncu renkli levye ile 9 farklı “maksimum” hızdan birini seçebilirsiniz. Bundan sonra çim biçme yaparken kavrama levyesi ile hızınızı sıfırdan ayarlanan maksimum değere kadar arttırabilirsiniz. Ve doğal olarak ayarladığınız maksimum hız değerini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Kullanması bu kadar kolaydır.

• “İtmeye” gerek kalmıyor

Diğer değişken hızlı sistemlerden farklı olarak Honda’nın hız kontrol sisteminde hızı bir kez ayarladıktan sonra unutur ve işinize yoğunlaşırsınız. Çim biçme makinesini ilerletmek için sürekli itmenizee, eğilip zorlanmanıza gerek kalmaz.

• Size en uygun gelen hızı hafızaya alın

Çim sepetini boşaltmak veya dinlenmek için ara vermek zorunda mı kaldınız ? Aynı bir otomobilde olduğu gibi hız kontrol sistemi hızınızı hafızaya alır ve çim biçme işine aynı hızda devam edebilirsiniz.

• Ağır hizmet tipi şanzıman

Honda’nın hız kontrol (Cruise Control) sistemli hidrostatik şanzımanında aynı profesyonel hareketli ekipmanlardaki gibi bir hidrolik pompa ve motor bulunur. Ekipmanın ilerleme hızı hidrolik yağının akış hızını değiştirmek suretiyle ayarlanır. Aşınacak veya kaçırma yapacak bir kayış veya sürtünmeli kavrama olmadığında sistem ağır hizmet şartlarına uygun ve dayanıklıdır. Honda , standart çim biçme makinelerinde bu tür üstün bir hidrostatik şanzıman kullanan tek üreticidir.

Akıllı sürüş hız kontrolu

Akıllı sürüş hız kontro sistemi ile eliniz gidon üzerindeyken ilerleme hızınızı rahatçla kontrol edebilirsiniz. HRR216VKA, VLA ve VXA modelleriyle birlikte , HRX217VKA ve VLA modellerinde bulunan Akıllı Sürüş sistemi ile hızınızı 0 ilâ 6,5 km/h arasında değiştirebilirsiniz.

• Kolay ve rahat kullanım

Akıllı Sürüş (Smart Drive) sistemi ergonomik olarak şekillendirilmiş ve her iki elle de kullanılabilen kulakçıklarla kontrol edilir. Elinizi sizin için uygun olan kumandanın üstüne koyun ve çalışma şartlarınıza göre döndürerek ayarlayın.

Akıllı Sürüş’e en rahat edeceğiniz şekilde avuç içi veya başparmaklarınızla kumanda edebilirsiniz. Döndürmek o kadar kolaydır ki tek elinizle bunu yapabilirsiniz.

• Hızınızı ihtiyacınıza göre çabucak ayarlayın

Akıllı Sürüş kumandasını döndürerek hızınızı derhal değiştirebilirsiniz. Sistem son derece pratik ve kumandası kolaydır.

• İtmeye veye çekmeye gerek yoktur

Diğer çim biçme makinelerinde gidonların itilmesi veya bir levyenin çekilmesi gerektiğinden yorulan elinizi dinlendirmeniz veya konumunuzu değiştirmeniz mümkün değildir. Akıllı Sürüş sisteminde itmeye gerek yoktur ve makineyi istediğiniz elinizle yönetebilirsiniz.

• Kişiye özel ayar

Akıllı Sürüş (Smart Drive) başlama konumunu kişisel tercihinize göre yukarı veya aşağı kolayca ayarlayabilirsiniz. 5 farklı ayar konumu sayesinde Akıllı Sürüş kolayca ve rahatlıkla kullanılabilir. .

• Özel Honda tasarımı

Akıllı Sürüş (Smart Drive) kontrol sistemi ve konik kavraması bir ergonomi uzmanının da katkısı ile Honda mühendisleri tarafından tasarlanmıştır. Akıllı Sürüş (Smart Drive) yalnızca Honda’da vardır.

Honda çim biçme makineleri : Çok akıllıca

Size zaman ve para kazandıracak özellikleri ve çim biçmeyi kolaylaştıran teknolojisi Honda çim biçme makinelerini çok akıllı bir tercih haline getirmektedir.

Basit ve kolay kullanım özelliği

İşletme masraflarının düşüklüğü

Kişisel tercihlerinize uygun şekilde ayarlanabilmesi

Uzun yıllar boyunca güvenilir şekilde hizmet vermesi

Çim biçme için harcayacağınız zamanı kısaltması

Honda motorları

Bu motorlar basit ve kolay kullanılabilir olup uzun yıllar boyunca güvenilir ve üstün bir performans verecek şekilde tasarlanmışlardır.

Honda motorları tarımsal kullanıcılar ve kiralamacılar tarafından güvenilir, sessiz, düşük yakıt tüketimi olan güçlü motorlar olarak bilinmektedir.

• Kolay çalıştırma

İleri teknolojisi sayesinde motor son derece kolay çalıştırılabilir.

• Dayanıklı

Herhangi bir profesyonele sorun; size Honda motorların uzun ömürlü olmak için üretildiklerini söyleyecektir. Yüksek kalite malzeme ve ileri tasarımları sayesinde Honda motorlarını dünyanın en iyi motorlarıdır.

• Çevreye duyarlılık

Honda’nın çim biçme makineleri A.B.D.’deki tüm emisyon standartlarını karşılamaktadırlar.

• Yüksek motor gücü

Hangi model Honda çim biçme makinesini seçerseniz seçin işinizi yapmak için yeterinden daha fazla gücü bulunduğundan emin olabilirsiniz.

Çift bıçak

Honda çim biçme makinelerinin ekonomiklik özelliği işletme masraflarını minimuma indirir. Zamandan tasarruf özelliği ise çim biçme için harcayacağınız zamanı kısaltır.

Honda’ya özel çift bıçak sisteminde çimler pürüzsüz ve düzgün bir yüzey halinde kesilir ve çim daha güzel gözükür. Küçük parçacıklar daha çabuk çürüyeceğinden bu gübreleme etkisi artar, ayrıca sepet daha çok çim alacağından sepet boşaltma ihtiyacı azalır ; bu da sizin için daha az iş demektir.

Özel Honda teknolojisi

Honda çim biçme makineleri birçok önemli yeniliği bünyelerinde barındırmakla tanınmışlardır, bunlar arasında:

• Roto-Stop® Bıçak durdurma sistemi

Basit ve kullanımı kolay bu özellik çim biçme için harcayacağınız zamanı azaltmaktadır.

(VYA, HXA, HYA ve HZA modelleri)

Bu sistem sayesinde gidonu bıraktığınızda motor çalışıyor olsa da bıçakların dönmesi durur, böylelikle çip sepetini boşalttıktan sonra veya önünüze çıkan engelleri kaldırdıktan sonra motoru yeniden çalıştırmanıza gerek kalmaz.

• Versamow Sistemi™

(HRX modelleri)

Ayrı bir ekipmana ihtiyaç duymadan yaprakları kırpar, torbalar, boşaltır veya parçalayabilirsiniz. Bu sistem size etkinlik ve esneklik sağlar.

• Hız kontrol (Cruise Control) hidrostatik şanzıman

Basit ve kullanımı kolay olup özellikleri kişisel tercihlerinize göre ayarlanabilir. Uzun yıllar boyunca güvenilir bir performans verecek şekilde tasarlanmış olup zaman kazandırıcı özellikleri ile çim biçme için harcayacağınız zamanı kısaltır.

(HXA, HYA ve HZA modelleri)

İlerleme hızı basit ve rahat şekilde kontrol edilebilir.

• Seçmeli değişken hız kontrolu

Basit ve kullanımı kolay olup özellikleri kişisel tercihlerinize göre ayarlanabilir.

(HRX VKA ve VYA modelleri)

Bir kadranı çevirerek hızı kolayca ayarlayabilirsiniz.

• Akıllı Sürüş (Smart Drive) değişken hız kontrolu

Basit ve kullanımı kolay olup özellikleri kişisel tercihlerinize göre ayarlanabilir

(HRR VKA, VLA ve VYA modelleri; HRX VLA)

İlerleme hızı basit ve rahat şekilde kontrol edilebilir.

• Otomatik jigle sistemi

Basit ve kullanımı kolay olup zaman tasarrufu sağlar.

(HRR ve HRX modelleri)

Motoru çalıştırmak için sadece ilk hareket ipini çekin. Jigleyle veya gaz koluyla oynamanıza gerek yoktur.

• Ayarlanabilir gaz kumanda

Kişisel tercihlerinize göre ayarlanabilir özellikler

(VYA, HXA, HYA ve HZA modelleri)

Çim sepetinin boşaltılması veya çim biçme makinesinin bir yerden bir yere götürülmesi sırasında motor ralanti devir hızında çalıştırılabilir.

Fark yaratan ayrıntılar

• Sepetin daha iyi doldurulması

Ekonomiklik özellikleri çim biçme makinesinin işletme maliyetlerini düşürürken zaman kazandırma özellikleri de çim biçme için harcayacağınız zamanı kısaltır.

Honda çim biçme makineleri üstün sepet doldurma için tasarlanmıştır. Çift bıçak sayesinde daha küçük parçacıklar halinde kesilen çimler tek bıçaklı makinelere göre sepetin 0 daha fazla çim almasını sağlarlar. Muhafaza, kesilen çimler sepete daha kısa yoldan ve daha geniş bir ağızdan geçerek ulaşacak ve sepeti daha iyi dolduracak şekilde tasarlanmıştır.

• Kolay takılıp-çıkarılabilen çim sepetleri

Honda çim sepetleri dolu olduklarında bile kolay çıkarılabilmeleri için dengelenmişlerdir. Sepeti çıkarmak için levyeleri açmaya veya düğmelere basmaya gerek yoktur. Sepet gidon kollarından kolayca geçer ve rahat erişilir. Ağızı geniş olduğundan sepetin boşaltılması kolaydır, bu da zamandan tasarruf ve daha az yorgunluk demektir.

• Rulmanlı tekerlekler

Kolay manevra, yumuşak bir sürüş ve dayanıklılık. Uzun yıllar boyu üstün bir performans sağlayacak şekilde tasarlanmış yüksek kaliteli tekerlekler.

• Ergonomik gidon

Basit ve kullanımı kolay.

Honda çim biçme makinelerinin gidonu kullanıcının rahat etmesi için tasarlanmıştır. Tüm kumandalara kolayca erişilebilir, ayrıca gidon kullanıcının tercihine göre birçok konumda tutulabilir.

• Yüksek kaliteli, güvenilir ürünler

Honda ürünlerinin kaliteleri ve dayanıklılıkları ile bu denli ünlü olmasının nedenleri vardır : yüksek kaliteli malzeme ve üstün mühendislik. Diğer üreticilerden farklı olarak Honda ürünlerinde başka bir üretici tarafından üretilmiş bir motoru kullanmaz. Kullandığımız her parça bizim tarafımızdan tasarlanmış ve bizim için üretilmiştir. Ürünümüz bütünüyle Honda’dır ve dayanıklılığından emin olabilirsiniz.

Model HRG 465 C3 PDE
Motor Honda CV 135
Motor Tipi 4 Zamanlı, Hava Soğutmalı, Tek Silindirli
Maksimum Çıkış Gücü 4,5 hp @3.600 d/dk
Yakıt Kapasitesi (lt) 0,77
Yağ Kapasitesi (lt) 0,55
Yakıt Cinsi Kurşunsuz Benzin
Kullanım Şekli İtmeli
Kesim Genişliği (cm) 46
Kesim Yüksekliği (mm) 20 - 74 (6 Kademeli)
Çalıştırma Sistemi İpli
Çim Sepeti Hacmi (lt) 55
Boyutlar (U x G x Y) (mm) 1.445 x 497 x 980
Boş Ağırlık (kg) 30,5
Şase Malzemesi Çelik
ÇAĞRI MERKEZİ: 0850 222 68 67
ARA